Chatoval jsem o sociálních sítích: strach z nového

Nedávno jsem byl hostem týdeníku Ekonom, když jsem v rámci on-line chatu odpovídal na dotazy čtenářů. Řeč byla o sociálních sítích a o tom, jak ovlivňují náš každodenní život. Můj dojem byl ten, že lidé se sociálních sítí bojí, protože přesně neví, proč a jak sítě používat. Z obecného pohledu je toto chování naprosto přirozené, protože vždy, když se vyskytne v našich životech jakákoliv novinka, tak prvotní reakcí je odmítnutí a negativní postoj. Postupem času si pak novým věcem přivykáme a učíme se s nimi pracovat.

V celosvětovém měřítku tento strach překonalo třeba 325 milionů lidí, kteří dnes využívají Facebook. U nás jsou to necelé 2 miliony osob – uživatelů Facebooku. A pokud se skutečně bojíme „nového“, tak se domnívám, že samotný Facebook (ani další sociální sítě) toho moc nového nepřináší. Jde jen o prostředek ke komunikaci a sbližování lidí. Jak trefně píše Dan Dočekal, jaké lidi na Facebooku máte za přátele, takový Facebook máte.

Takže pokud se skutečně bojíte, třeba o své soukromí na Facebooku, podívejte se na http://www.facebook.com/privacy/. Zároveň bych neradil nahrávat na Facebook či jinam domácí amatérské video pořízené po půlnoci. Předpokládám, že si k jeho natáčení taky nezvete sousedy, spolužáky nebo kolegy a kolegyně z práce 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *