Ohlédnutí za pražským srazem Web 2.0

Ve čtvrtek proběhlo v Praze plánované setkání s nálepkou Web 2.0. O srazu jsem psal už minule, tehdy formou pozvánky, tentokrát bych přidal ve stručnosti jen pár osobních dojmů:

  • Málo žen, což je tradiční problém všech akcí, které se týkají internetu. Díky za Báru 🙂
  • Spousta lidí s nadšením (hlavně z technologií), dost lidí se širokými znalostmi a méně lidí se zkušenostmi (především obchodními či marketingovými). Velice málo lidí starších než já.
  • Nemálo účastníků srazu se chce pustit do něčeho „dvojkového“, pár z nich už svá řešení vyvíjí a co jsem tak slyšel, jde to spíš pomalu.
  • Schůzka byla fajn včetně pokračování v restauraci 😉

Nejpodstatnější je ale fakt, že mám pocit, že zde, tedy v České republice, mohou vzniknout zajímavé globálně použitelné služby. Za kritický faktor úspěchu považuji pak odvahu se do něčeho pustit spolu s (a to je to hlavní) uměním svůj nápad, produkt nebo službu prodat.

Jako zdroj informací a znalostí mohou posloužit třeba i následující prezentace z pražské akce Web 2.0 (odkazy publikovány se svolením autorů):

Svou prezentaci s názvem „Vize webové aplikace v dobách 2.0“ vkládám níže, ocením jakékoliv postřehy či dotazy. Prezentace je součástí tzv. „růžové série“ (první díl jsem publikoval dříve).

3 thoughts on “Ohlédnutí za pražským srazem Web 2.0

  1. Díky za shrnutí – nemohl jsem z časových důvodů dorazit, i když bych býval rád, tak alespoň takhle mám představu, co se tam dělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *