Startupy, přestaňte (ze sebe) dělat „pitche“

Po ránu mívám erekci. Budík se blíží pomalu k sedmé a já blouzním ve svých fantaziích. Najednou se mi do snu vyleje cosi z podvědomí, nějaká prasečinka či jiná fajnovost, zazvoní budík, vzbudím se a .. je to tam. Morning wood. Fest!

A pak už to jde z kopce. Umýt, obléknout se, se synem do školky a .. do práce. Do kanceláře vcházím a můj penis je v klidovém stavu. Ano, práce holt většinou není sexy.

Když se u nás mluví o startupech, tak mi to připadne velice podobné. Mladí lidé, většinou muži, plní fantastických, a to doslova, nápadů. Startupová setkání nabitá testosteronem a odvážnými byznys plány na 1-2-5 let dopředu. Často se taková setkání zvrhnou. To když barevní kohoutci procházející se po hnoji pyšně vypínají svou hruď a dělají „pitche“.

Jedni jsou experti na sociální sítě, druzí jsou guruové na úiks, další dyzajnují interaktivní rozhraní (rozuměj „dělají webové stránky“) anebo jsou architekti informací (tzv. že web udělat neumí). Tady ta iluze většinou končí, sen se rozplývá, celkový výstup je velice nejasný. A z hnoje stoupá teplý smrádeček.

Dave McClure nedávno napsal na Twitter tohle: „My interest in your startup is inversely proportional to your use of the future tense. Tell me what you’ve done, not what you’re gonna do.“ Myslím, že to vystihl dokonale. Dá se teda říct: probuďte se a začněte do toho pořádně .. bušit. F*ck yeah!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *