Twitter končí s podporou SMS, ale ..

Pokud chce dnes člověk rychle, pohodlně a efektivně komunikovat se svými přáteli a rodinou, obchodními partnery a zákazníky, využívá internet. Pokud se mu navíc nechce dlouze tlouci do klávesnice a vystačí si se 140 znaky, pak jistě používá Twitter nebo jinou mikroblogovací službu.

Uživatele Twitteru jistě nepotěšilo oznámení, že služba nebude nadále podporovat doručování zpráv prostřednictvím SMS skrz telefonní kontakt ve Velké Británii. Tato novinka se tak negativně dotkla i českých uživatelů Twitteru.

Důvodem ukončení SMS podpory je cena za doručování krátkých textových zpráv, která u průměrného uživatele Twitteru dosáhla 1000 dolarů za rok. Doručování „mobilních“ Twitter zpráv je tak nadále dostupné pouze pro uživatele ve Spojených státech, Kanadě a Indii.

Internet je ale mimořádně flexibilním organismem. Ani ne 24 hodin po oznámení Twitteru přišla zpráva od Stasis Media, která ohlašuje plán na spuštění nové služby tweetSMS. Služba by měla zprostředkovávat doručování Twitter zpráv pomocí SMS, údajně za „malý poplatek“, a tím nahradit ztracenou funkcionalitu Twitteru.

Že bychom byli svědky „zdravého“ přechodu od webových služeb zdarma ke službám placeným? Ukáže se, že ekonomické zákony platí i pro doposud částečně anomální ekosystém internetu?

One thought on “Twitter končí s podporou SMS, ale ..

  1. Myslím že většina lidi co používá Twitter denně si to prostě zaplatí. Mimo to, stejně většina CZ Twittosféry je online pořád. To vidím i u sebe, zápisky typu – jedu vlakem, čekám na vlak, sedím v kavárně a podobně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *